فرم جستجو

  • امیرالمومنین حضرت امام علی(علیه‌السلام): پاداش رزمنده شهید در راه خداوند، بالاتر از پاداش انسان پاک‌دامنی نیست که توان انجام گناه را دارد ولی خود را آلوده نمی‌سازد. انسان پاک‌دامن، نزدیک است که فرشته‌ای از فرشتگان الهی گردد.(نهج‌البلاغه، حکمت ۴۷۴)

همایش اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر شهرستان لنجان در تاریخ 94/04/15 با حضور مسئولین اشتغال بنیاد استان و شهرستان و نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار محترم شهرستان در محل مجموعه فرهنگی تفریحی شهید احمد کاظمی برگزار گردید.

مراسم با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید شروع و سپس جناب آقای فتاح رییس بنیاد شهرستان ضمن عرض خیر مقدم خدمت کلیه مدعوین و فرزندان معزز شاهد و ایثارگر، ایام شهادت مولی الموحدین حضرت علی ابن ابیطالب(ع) را تسلیت عرض نموده و سپس به تشریح هدف برگزاری همایش و برنامه کارگاه های آموزشی همایش پرداختند.

در ادامه جناب آقای احمدی نیا معاون تعاون و امور اجتماعی و مسکن اداره کل مقدمه ای پیرامون ارزش و نقش فرزندان معظم شاهد و ایثارگر در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، علی الخصوص در محیط کاری و سازمانها پرداخته و سپس بحث وضعیت اشتغال در جامعه کنونی و معضلات دستگاههای اجرایی و دولتی در خصوص جذب نیرو را بیان داشتند.

همچنین در این جلسه آقایان خاشعی ریاست اداره فنی و حرفه ای شهرستان و آقای کریمی ریاست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان، استعداد آموزشی و همچنین فرصتهای شغلی شهرستان را برشمردند.

سپس کارگاه آموزشی کارآفرینی و خوداشتغالی توسط یکی از مدرسین دانشگاه تشکیل گردید و مدعوین با شیوه های مختلف کارآفرینی و خوداشتغالی و ایجاد انگیزه و خلاقیت در حوزه اشتغال آشنایی پیدا کردند.

در انتهای این همایش آقایان منصوری نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و مهندس سجاد فرماندار شهرستان با حضور در این همایش سخنرانی نموده و به پتانسیل های شهرستان برای ایجاد فرصت های شغلی اعم از کارگاه های کوچک زودبازده، بنگاههای تجاری کوچک و ....... اشاره داشتند. و در نهایت حضار پس از اقامه نماز جماعت با صرف افطاری پذیرایی شدند.